DIETA A URLOP

Wakacje to czas odpoczynku. Wielu z Was (zwłaszcza osoby na dietach redukcyjnych) zwraca wtedy szczególną uwagę na swoje zywienie. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej temu, jak powinna wyglądać dieta, gdy wyjeżdżamy na urlop. Czy trzymanie się diety ma w tym czasie sens?

HASHIMOTO – DIETA

Dieta w Hashimoto powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników, które będą wspierać pracę tarczycy. W dużym skrócie główne zalecenie to dieta bazująca na produktach jak najmniej przetworzonych, o niskim indeksie glikemicznym.

HASHIMOTO

Hashimoto to przewlekłe limfocytarne zapalenie tarczycy. Należy do grupy chorób autoimmunologicznych. Do jej rozwoju przyczyniają się zarówno czynniki genetyczne jak i środowiskowe (np. palenie papierosów, stres, przebyte infekcje wirusowe i/lun bakteryjne).

SIBO – zespół rozrostu bakteryjnego

Wciąż sporo osób nie wie, czym jest zespół rozrostu bakteryjnego. Dzisiaj kilka słów odnośnie tego schorzenia. Czym jest? Jakie daje objawy? Jak SIBO diagnozować i leczyć?

DIETA A TRĄDZIK

Aktualne badania pokazują, że niezależnie od farmakologicznej formy leczenia tego schorzenia, powinna iść ona w parze z dietoterapią – Odpowiednia dieta może znacznie wpłynąć na obniżenie zmian trądzikowych. Sprawdź co wiemy już na temat zagadnienia dieta a trądzik !

MOTYWACJA DO DIETY

Motywacja w procesie odchudzania to bardzo ważny element każdej diety. Gdy jej brakuje ciężko nam wytrwać w swoich postanowieniach.Co robić, […]